ויזה לארה"ב - דגשים ושאלות

בהליך הוצאת ויזה לארצות הברית ייתכן ותיתקלו בקשיים שונים ושאלות.
אנו ב – VISAFORM נשמח לעמוד לרשותכם בכל בעיה או בקשה. מבקשים רבים של ויזה לארצות הברית פונים אלינו בשאלות שונות ובהם חיילים, סטודנטים, אנשים עובדים וכן אנשים שקרוביהם ילדים קטנים או קשישים.
כך למשל עלתה פנייה מסטודנט בעל ויזת תייר המעוניין ללמוד בארצות הברית.
שאלתו היתה האם כדאי להוציא ויזה לארצות הברית שהיא ויזת סטודנט כבר בארץ או להמתין למעבר לארצות הברית.
המענה מצוות VISAFORM היה שעל כל ויזה לארצות הברית להיות הולמת את מטרת הנסיעה. באופן זה מבקש ויזה לארצות הברית המעוניין לנסוע למטרת לימודים מוטב כי יוציא ויזה לארצות הברית שהיא ויזת סטודנט ולא ויזת תייר.
כמו כן נשאלות הרבה פעמים שאלות בקשר לגיל המבקשים ויזה לארצות הברית;
חשוב לציין : צעירים מתחת לגיל 14 ומבוגרים מעל גיל 80 אינם מגיעים לראיון במשרדי שגרירות ארצות הברית . הם מחוייבים בויזה אך את ההליך מבצעים מבלי שיגיעו לשגרירות אלא באמצעות בני המשפחה שמגיעים לראיון או באמצעות שליחי רשות הדואר.

באופן זה מבקשת נכדה לסבתא מבוגרת לזרז את הבקשה עבור ויזה לארצות הברית; מסתבר שהסבתא היתה בטוחה שטופס ויזה לארצות הברית שברשותה בתוקף אך בדיעבד התברר שאין זה כך. בינתיים התקבלו הכרטיסים אך ויזה לארצות הברית בתוקף – אין.
ההמלצה של צוות VISAFORM היתה לציין את גיל הסבתא, בתקווה שמבוגרים – במיוחד מעל גיל שמונים יסזכו להתחשבות מצד אנשי השגרירות.
ועוד בעניין הגיל – אם המגישה בקשה עבור ויזה לארצות הברית, רוצה להגיש בקשה גם עבור הבן, שגילו מתחת לארבע עשרה.
השאלה שנשאלו יועצי VISAFORM היתה איזה טופס יש למלא עבור ילד מתחת לגיל ארבע עשרה.
מסתבר שגם עבור ילדים המצטרפים להוריהם חובה להכין את הטופס המיוחד DS160 . בנוסף לטופס זה, הומלץ על ידי צוות VISAFORM לצרף גם אישור מבית הספר ושאר מסמכים כגון תמונות הילד, אישורי תשלום וכדומה.