ויזה לארה"ב - הגשת בקשה

ויזה לארצות הברית הינה אישור כניסה למדינה זו המגיע לאדם שאינו מחזיק דרכון אמריקאי. מטרתה של ויזה לארה"ב היא להרשות כניסה כתייר בלבד ולא לצורך השתקעות ארוכת טווח או הגירה.
קיימות מספר מדינות שאזרחיהן אינם נאלצים להשיג ויזה לארה"ב. עם אלו נמנות אוסטרליה וכמה מדינות אירופאיות כמו בריטניה, צרפת, איטליה, אוסטריה, בלגיה, ספרד ומדינות סקנדינביה.
למרבה הצער ישראל אינה נכללת ברשימה זו ומכאן שכל אזרח המחזיק באזרחות ישראלית בלבד, בכל גיל, מחוייב להשיג ויזה לארה"ב.
שלב חשוב בתהליך הוצאת ויזה לארה"ב הינו איתור ומילוי טפסי הבקשה והשאלון עבור המבקשים המופיעים באתר שגרירות ארצות הברית.
כאן קיימות מספר מגבלות העשויות לגרום לאי הבנה או למענה לקוי על הטפסים; ראשית, הטפסים באתר השגרירות הינם באנגלית בלבד, ושנית – יש לעמוד במכסת זמן המוקצבת למילוי השאלון.
בדרך זו , הוקם אתר VISAFORM – אתר פרטי שמטרתו לעזור לכל מבקשי ויזה לארה"ב לקבל את מבוקשם בקלות ובמהירות; VISAFORM יעזור לכם במילוי הטפסים ובקביעת הריאיון האישי. כמו כן ישמחו נציגיו לעזור בכל שאלה הקשורה בשאלון, בריאיון , בדרכון ובעוד מסמכים הקשורים בהוצאת ויזה לארה"ב.
לשם שיפור השירות, הקימה VISAFORM , במיוחד עבורכם - כל מבקשי ויזה לארה"ב, שתי פלטפורמות ייחודיות באתר : פורום מיוחד הכולל מענה לכל שאלה או בעיה בה אתם נתקלים בתהליך השגת ויזה לארה"ב, וכן – מערכת שאלות ותשובות.
בפלטפורמת השאלות והתשובות של VISAFORM ניתן להשיג מידע בהיר וברור לגבי כל המסמכים שיש להביא לריאיון וכן פירוט התהליך – שלב אחר שלב – של הוצאת ויזה לארה"ב. כמו כן כוללת פלטפורמה זו מידע לגבי סוגי הויזה לארה"ב , אופן הכנת הטפסים, וכיצד נוגעת הוצאת ויזה לארה"ב לאוכלוסיות שונות כמו שכירים, עצמאיים, חיילים משוחררים וסטודנטים, קשישים וילדים.
כך למשל , בעוד ההדרכה לסטודנטים היא להמציא אישור קבלה ללימודים ואישור תשלום שכר לימוד, ההנחיה לחיילים משוחררים היא להביא עימם מכתב שחרור מהצבא.
עוד בנושא מסמכים רלוונטיים לאוכלוסיות השונות וכן פתרונות למצבים שונים ובעייתיים בהוצאת ויזה לארה"ב ניתן למצוא במערכת הפורום של VISAFORM.