שלב 1: פרטים אישיים
מצב משפחתי: רווק/ה נשוי/אה גרוש/ה פרוד/ה אלמן/ה
מין: זכר נקבה

מהי ויזה לארה"ב?
ויזה לארצות הברית היא אשרת הגעה המונפקת בשגרירות ארצות הברית המעניקה לבעל הויזה לארה"ב את הזכאות להגיע לארצות הברית ולהגיש בקשת כניסה בנקודות ההגעה (שדות התעופה, נמלי הים , או מעברי גבול יבשתיים) לנציגים מטעם מחלקת ההגירה של ארה"ב.

מי צריך ויזה לארה"ב?
כל בעל דרכון ישראלי ללא הבדלי גיל חייבים בהוצאת ויזה לארה"ב כדי להיכנס לארצות הברית.

מהם סוגי הויזה לארה"ב?
קיימים מספר סוגי ויזה לארצות הברית המיועדים לאנשים שמבקשים להגיע לארצות הברית וזאת בהתאם למטרת הנסיעה. אנו נתמקד בויזה לארצות הברית מסוג B1/B2 (תיירות ועסקים).

מהי ויזת תיירות ועסקים B1/B2?
ויזה לארצות הברית הנפוצה ביותר בשגרירות ארצות הברית היא ויזת B1/B2 המיועדת לנסיעות קצרות, למטרת תיירות או עסקים.הוצאת ויזה לארצות הברית מסוג זה מאפשרת לבעלי דרכון הישראלי לנסוע לנקודות הכניסה (שדות התעופה, נמלי הים או מעברי גבול יבשתיים) לארצות הברית ולבקש את אישורו של נציגי משרד ההגירה להיכנס לארצות הברית.
הוצאת ויזה לארצות הברית מסוג B1/B2 מאפשרת כאמור לנסוע לארצות הברית כתיירים למטרת טיול, ביקור חברים או קרובי משפחה, נופש , טיפול רפואי וכד'. בנוסף הוצאת ויזה לארצות הברית מסוג B1/B2 מאפשרת לנסוע לארצות הברית למטרה עיסקית. נסיעה מסוג זה יכולה להיות לצורך ביקור אצל לקוחות או ספקים, ניהול משא ומתן , השתתפות בכנס , תערוכה או ועידה, התקנת ציוד ומטרות עסקיות אחרות.

כיצד אני מכין את טופס הויזה DS160?
את טופס הויזה ניתן להכין באופן עצמאי באתר שגרירות ארצות הברית או דרך מילוי טופס באתר www.visaform.co.il.

כיצד אני קובע ראיון בשגרירות ארצות הברית?
ניתן לקבוע את הראיון באופן עצמאי באתר שגרירות ארצות הברית או באתר www.visaform.co.il.

האם ניתן לשנות את תאריך הראיון שנקבע?
ניתן לשנות את תאריך הראיון עד פעמיים באופן עצמאי באתר שגרירות ארצות הברית או באמצעות מייל info@visaform.co.il (ללקוחות visaform ). את שינוי מועד הראיון ניתן לבצע עד 5-7 ימי עסקים לפני הראיון.

האם ילדים חייבים בהוצאת ויזה לארה"ב?
כל בעל דרכון ישראלי ללא הבדל בגיל חייב בהוצאת ויזה לארה"ב. אולם צעירים מתחת לגיל 14 ומבוגרים מעל לגיל 80 אינם חייבים להגיע לראיון .

מתי להתחיל בהליך הוצאת הויזה לארה"ב?
משך זמן ההמתנה לראיון בשגרירות ארצות הברית משתנה בהתאם לעונות השונות של השנה ויכול לנוע בין חודש עד ארבעה חודשים על כן יש להקדים את כל הליך קבלת הויזה לארצות הברית.

אילו מסמכים עלי להביא לראיון?
כל מבקש ויזה לארצות הברית בני 14 עד 79 חייבים להגיע לראיון האישי בשגרירות ארצות הברית כשהם מצוידים ב:

טופס ויזה לארה"ב DS160 - אנו נכין עבורכם.
תמונות - בגודל 5*5 ס"מ. לכל מבקש, ללא קשר לגיל, ואשר צולמה על רקע לבן כשפני המבקש מסתכלים יש לכוון המצלמה, האוזניים חשופות, ללא משקפיים כהות או כיסוי ראש (אלא אם דת המבקש אוסרת על היעדר כיסוי ראש). על הפנים לכסות 50 אחוזים משטח התמונה. יש לידע את הצלם שמדובר בתמונה לצורך הוצאת ויזה בשגרירות ארצות הברית. הם לרוב יודעים את הדרישות.

דרכון- תקף לפחות לשישה חודשים לאחר כניסתכם לארצות הברית.
אגרת ויזה - הוכחת תשלום האגרה בסך השווה ל 160 דולר ארה"ב לשגרירות ארצות הברית , שאותה ניתן לשלם בסניפי דואר ישראל המורשים יש לציין בפני פקיד הדואר שמדובר בתשלום אגרה בגין ראיון ב שגרירות ארצות הברית. יש לצרף לכל בקשה את שני חלקי הקבלה, הירוק והוורוד. לא ניתן לשלם את האגרה בשגרירות ארה"ב . אגרת ויזה לארצות הברית שווה ערך ל 160$ המשולם לצורך בקשת הויזה אינה ניתנת להחזר.
מסמכים המעידים קשרי משפחה וקשרים כלכליים שיש למבקש הויזה בישראל וכל דרכון קודם שברשותו.
מבקשי ויזה שהם עובדים שכירים יצויידו:
מכתב מהמעסיק המודפס על נייר משרדים של החברה המציין את משך הזמן שמבקש הויזה עובד עבור החברה, פרק הזמן שהוקצב למבקש הויזה לצורך הנסיעה והמשך העסקת מבקש הויזה בחברה בתום הנסיעה.
- שלושה תלושי משכורת האחרונים.
- יש לציין כי תדפיסי בנק לא מהווים תחליף לתלושי משכורת של מבקש הויזה.
מבקשי ויזה שהם עובדים עצמאיים יצויידו:

- העתקים של מסמך הקמת ההתאגדות העיסקית ורישיון העסק.
- מכתב מודפס וחתום על ידי רואה חשבון של עסקכם המתאר את סוג העסק, שנות קיומו ורמת הרווחים החודשיים שלו.
סטודנטים יצויידו ב:
- אישור תשלום שכר-לימוד.
- מכתב המעיד על הרשמתם או קבלתם ללימודים.
כמוכן על מבקש הויזה להכין כל מסמך אחר המעיד על קשרים בישראל לרבות תעודת שחרור מצה"ל, אישור מהביטוח הלאומי על קבלת פנסיה או קצבה אחרת, תעודת נישואין או תעודת זהות המוכיחה קשרי משפחה.
לתשומת לב מבקש הויזה : הצגת מסמכים מזויפים, רישום פרטים שאינם אמת או שנועדו להטעות בטופס ויזה לארה ב או הצגת פרטים כוזבים בשעת הראיון בשגרירות ארצות הברית עלולים לגרום לאי זכאות לויזה לארצות הברית מכל סוג שהיא לצמיתות.
בתום תהליך הראיון במידה ונציג השגרירות יאשר את הויזה, מבקש הויזה יתבקש להשאיר את דרכונו בשגרירות ארצות הברית לצורך הנפקת הויזה. מבקש הויזה יצטרך לשלם עבור משלוח הדרכון בדלפק מיוחד בשגרריות ארה"ב.

בקשת מבקש הויזה נדחתה. האם ניתן להגיש בקשה נוספת?
כן. אולם יש לקחת בחשבון שכל עוד לא יוצג הוכחה על שינוי הסטטוס בגינו לא אושרה אין כל סיבה להגיש בקשה נוספת. רצוי כאמור להמתין לשינוי הסטטוס בגינו לא אושרה הויזה למבקש הויזה. בשגרירות ארצות הברית ממליצים לחכות לפחות שנה לפני הגשת בקשה חדשה.